Slávia v Trenčíne pokorila stovku, bodovali všetky pumy

Vo svojom treťom vystúpení v novej extraligovej sezóne si bystrické pumy pripísali tretiu výhru. Slávia v sobotu 5. októbra splnila úlohu favorita na palubovke BK AS Trenčín.

Zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej vstupovali do stretnutia 4. kola Tipos Extraligy žien v Trenčíne povzbudené stredajšou domácou výhrou nad Young Angels Košice. Duel sa podľa očakávania od úvodu niesol v réžii hosťujúceho družstva. Slávistky dali už v prvej štvrtine vyše tridsať bodov, v ďalších tiež dominovali a s takmer polovičnou úspešnosťou streľby z poľa postupne dokráčali až k pokoreniu stovky. Koláč za premenený trestný hod na 31:100 v 37. minúte bude piecť kapitánka Lucia Striešová.

Bodmi prispeli všetky hráčky na súpiske Slávie. S tromi premenenými strelami za tri body si ich osemnásť pripísala Alexandra Chovaníková, rovnako ako Aspen Williston, ktorá po prvýkrát v drese Slávie dostala väčšiu porciu minút a pridala aj trinásť doskokov. O bod menej si pripísala Elisa Pinzan.

Nasledujúci zápas odohrajú bystrické pumy už v stredu 9. októbra od 18.00 h na domácej palubovke v Športovej hale Dukla. Privítajú nováčika BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Zuzana Žirková, trénerka Slávie: „V zápase v Trenčíne bolo najdôležitejšie, že si zahrali všetky hráčky. Tie, ktoré nedostávajú toľko príležitostí, mohli odohrať slušnú porciu minút a získať ďalšie skúsenosti. Takisto ma teší, že sa všetky bodovo presadili. Už v stredu nás čaká ďalší zápas, v ktorom môžu opäť dostať šancu.”

Natália Malková, hráčka Slávie, 12 bodov v zápase: „V tomto zápase sme boli favoritom, preto sme sa sústredili hlavne na seba a našu hru. Dôležitý bol začiatok, aby sme nastavili tempo hry, čo sa nám podarilo. Hrali sme kolektívne a myslím, že sme si zápas užili.”

Tipos Extraliga žien – 4. kolo – sobota 05.10.2024, 17.00 h – Trenčín

BK AS Trenčín – Slávia Banská Bystrica 35:111 (11:31, 17:60, 25:85)

Štvrtiny: 11:31, 6:29, 8:25, 10:26. Rozhodovali: Cibulka, Hoferica, Hudák. Diváci: 100.

Trenčín: Rostotska 18, Rosičová 4, Bučková 4, Křenová 0, V. Urbanová 0 (Seifertová 9, Šoltésová 0, S. Kozáková 0, Novotná 0).
Tréner: Richard Ďorďai.

Slávia: Pinzan 17, Žilinská 11, Užovičová 7, Striešová 6, da Cruz 4 (Chovaníková 18/3 trojky, Williston 18/13 doskokov, Malková 12, Petrovičová 7, Nigutová 4, Vigašová 4, Slavíková 3).
Trénerka: Zuzana Žirková.

TH: 7/12 – 19/27, trojky: 2/22 – 8/25, fauly: 18 – 14, doskoky: 32 – 58, asistencie: 4 – 23, zisky: 6 – 33, straty: 41 – 20, bloky: 4 – 4, streľba z poľa: 13/54 (24%) – 42/86 (48%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.