Úspešný vstup do Stredoeurópskej ligy, pumy porazili Graz vysokým rozdielom

Basketbalistky banskobystrickej Slávie majú za sebou prvú konfrontáciu v novej sezóne Stredoeurópskej ligy (CEWL). V piatok 27. septembra si od 15.30 h v Športovej hale Koniareň v Ružomberku zmerali sily s rakúskym družstvom UBI Holding Graz.

Proti zdolanému finalistovi minulej sezóny rakúskej ligy si bystrické pumy už hneď v úvode vypracovali dvojciferné vedenie a po prvej štvrtine vyhrávali 29:13. Druhá desaťminútovka bola spočiatku vyrovnaná, no v závere prvého polčasu zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej opäť dominovali a do šatne išli s 26-bodovým náskokom. Tretia štvrtina priniesla podobný priebeh ako druhá. Slávistky ju zakončili úsekom 12:2, vďaka čomu navýšili svoj náskok nad tridsaťbodovú hranicu. V záverečnom dejstve hrali družstvá vyrovnanú partiu, rakúsky tím vyhral štvrtú štvrtinu o jeden bod. Okrem výhry teší aj fakt, že si zahrali všetky hráčky na súpiske Slávie. Liana Užovičová sa zaskvela 18 bodmi, o dva menej si pripísala Alexandra Sophia Chovaníková, ktorá trafila tri trojky.

Druhý z troch víkendových zápasov odohrajú pumy už v sobotu 28. septembra od 15.30 h. V Ružomberku sa stretnú s tímom českej najvyššej súťaže DSK Basketball Brandýs. Priamy prenos môžete sledovať tu, online štatistiky nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Žirková, trénerka Slávie: „Hrali sme rýchlo a jednoducho. Sme mladý tím, ktorý musí behať a hrať agresívne. Opäť si zahrali všetky baby, takže spokojnosť.“

Liana Užovičová, hráčka Slávie, 18 bodov v zápase: „Zápas by som určite zhodnotila pozitívne. Bola to naša prvá skúsenosť v CEWL, pri ktorej dostali priestor všetky hráčky rotácie. Snažili sme sa hrať rýchlo a kolektívne, vďaka čomu sme si vytvorili jednoduché zakončenia spod koša a tiež voľné strely z diaľky. V zápase nastali na našej strane aj zaváhania, najmä v obrane, ktorým sa budeme musieť do budúcna vyvarovať a popracovať na nich.“

CEWL – 1. kolo – piatok 27.09.2024, 15.30 h – ŠH Koniareň, Ružomberok

UBI Holding Graz – Slávia Banská Bystrica 48:82 (13:29, 21:47, 30:65)

Štvrtiny: 13:29, 8:18, 9:18, 18:17, TH: 7/12 (58 %) – 17/28 (60 %), trojky: 7 – 9, doskoky: ? – 48, zisky: ? – 12, asistencie: ? – 21, bloky: ? – 7, straty: ? – 17, fauly: 22 – 15, streľba z poľa: ?/? (? %) – 28/63 (44 %). Rozhodovali: Ribakovs, Cibulka, Čurilla, komisár: Matejčík.

Graz: Kalaydjiev 9, Sill 6, Dutovic 4, Schwarzinger 3, Maresch 2 (Nizamic 1, Knoflach 7, Cic 3, Praschl 3, Jacimovic 0). Vyfaulované: Maresch a Sill.

Slávia:  Užovičová 18, da Cruz 9, Žilinská 7, Pinzan 6, Striešová 4 (Chovaníková 16, Nigutová 8, Slavíková 6, Janštová 6, Williston 2, Petrovičová 0, Vigašová 0).