V druhom vystúpení v CEWL tesná prehra s Brandýsom

V sobotu 28. septembra odohrali basketbalistky banskobystrickej Slávie v Ružomberku svoj druhý zápas v novej sezóne Stredoeurópskej ligy (CEWL).

Účastník českej najvyššej súťaže v piatok podľahol domácemu Ružomberku 67:74, zatiaľ čo bystrické pumy porazili 82:48 rakúsky tím UBI Holding Graz. Duel mal od úvodu svižné tempo a hráčky Slávie vďaka rýchlej hre a dobre zrealizovaným protiútokom držali so súperkami krok. Ofenzívnu prvú štvrtinu napokon po šnúre v jej závere vyhrali 27:22. V druhej časti už obe družstvá pridali v obrane, zverenkyne trénerky Zuzany Žirkovej v nej dali len 11 bodov, a hráčky Brandýsu tak otočili na polčasových 38:40.

V úvode tretej štvrtiny si český tím vypracoval 6-bodový náskok. Slávistky však potom výborne bránili a 8-bodovou šnúrou sa vrátili do vedenia. Do záverečnej časti vstupovali so 4-bodovým náskokom, ktorý ale súperky postupne zmazali. Dve minúty pred koncom sa Slávia vrátila aspoň do najtesnejšieho vedenia po trojke Lucie Striešovej, ale bol to posledný kôš nášho tímu. Štvrtá štvrtina patrila hráčkam Brandýsu, ktoré odpovedali trojkou a premenenými šestkami poistili svoje víťazstvo.

Vo vyrovnanom zápase rotovala trénerka Žirková osem hráčok, z ktorých si dvojciferný počet bodov pripísala Elisa Pinzan, Lucia Striešová, Radoslava Nigutová aj Liana Užovičová, ktorá žiaľ po zranení zápas nedohrala. Družstvo z Česka potiahla najmä 18-bodová Alena Hanušová.

Ďalší zápas odohrajú basketbalistky Slávie v nedeľu 29. septembra, opäť od 15.30 h. V rámci Stredoeurópskej ligy (CEWL) sa stretnú s domácim MBK Ružomberok. Priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze, online štatistiky nájdete tu.

Povedali o zápase

Zuzana Žirková, trénerka Slávie: „Dnešný zápas sme si prehrali samé, keď sme súperkám dovolili trinásť útočných doskokov. Štyri asistencie tiež nie sú úplne top vizitka. V závere nám došli sily a chýbali nám skúsenosti, boli sme bez vyfaulovanej Carloty a zranenej Liany. Stále sme boli na dostrel, ale drobné chyby a nedôsledné zakončenia nás stáli lepší výsledok. Napriek tomu výborná skúsenosť. Verím, že si z toho vezmeme to najlepšie do ďalších zápasov.“

Lucia Striešová, kapitánka Slávie: „Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Prehra určite mrzí, obzvlášť keď sme až do posledných minút viedli. Zanechali sme ale podľa mňa dobrý dojem, bojovali sme a pobili sme sa na ihrisku. V úplnom závere sme však spravili nejaké chyby, ktoré nás stáli víťazstvo. Možno nám v koncovke chýbali aj skúsenosti oproti skúsenejšiemu súperovi. Môžeme sa ale z toho len poučiť a pokračovať v tom, na čom pracujeme.“

CEWL – 2. kolo – sobota 28.09.2024, 15.30 h – ŠH Koniareň, Ružomberok

Slávia Banská Bystrica – DSK Basketball Brandýs 69:73 (27:22, 38:40, 56:52)

Štvrtiny: 27:22, 11:18, 18:12, 13:21. Rozhodovali: Obertová, Cibulka, Čurilla.

Slávia: Pinzan 12, Striešová (C) 11, Užovičová 11, da Cruz 7, Žilinská 2 (Nigutová 11, Chovaníková 9, Janštová 6, Williston 0). Vyfaulovaná: 29. da Cruz.
Trénerka: Z. Žirková.

Brandýs: Hanušová 18, Vrančić 9, Ondroušková 9, Maršíková (C) 9, Johnson 4 (Žílová 12, Burdgess 9, Holá 3, Pitrová 0, Lišková 0, Durdová 0, Šťovíčková 0).
Tréner: D. Kurucz.

TH: 15/20 – 14/21, trojky: 4/14 – 7/21, fauly: 24 – 15, doskoky: 33 – 39, asistencie: 4 – 11, zisky: 10 – 7, straty: 14 – 16, bloky: 2 – 2, streľba z poľa: 25/59 (42%) – 26/62 (41%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.